• RZ a jeho organizácia

•

RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE pri Základnej škole s Materskou školou a ŠJ, Osloboditeľov 204,                                                   067 83  Kamenica nad Cirochou

Rodičovské združenie pri Základnej škole s Materskou školou a ŠJ, Osloboditeľov 204, Kamenica nad Cirochou je dobrovoľné občianske združenie rodičov a iných zákonných zástupcov žiakov školy, ktoré je organizáciou Slovenskej rady rodičovských združení zaregistrovanej Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky dňa 18.6.1991 pod číslom VVS/1-900/90-3897-7 v znení platných dodatkov. Rodičovské združenie bolo zaregistrované v Slovenskej rade rodičovských združení (SR RZ) dňa 16.12.2010 pod evidenčným číslom 3242.

Rodičovské združenie (RZ) je právnickou osobou, vystupuje v právnych vzťahoch svojím menom a nesie zodpovednosť, ktorá z týchto vzťahov vyplýva. Spolupracuje s vedením školy pri riešení problémov výchovy a vzdelávania žiakov, pri koncipovaní a organizovaní záujmovej činnosti žiakov školy, pri zabezpečovaní kultúrnych alebo športových podujatí školy, pri organizovaní domácich a zahraničných stykov a pri usmerňovaní vzťahu rodičov ku škole a naopak. Utvára Rodičovskú radu, ktorá  rozhoduje o veciach RZ a zabezpečuje realizáciu poslania úloh RZ. Realizáciu jej rozhodnutí zabezpečuje Výkonný výbor RZ a Revízna komisia RZ.

Spolu s vedením školy posudzuje výsledky výchovno-vzdelávacieho procesu, vyjadruje sa k metodike tejto práce a aktivizuje rodičov na odstránenie prekážok optimalizácie tohto procesu na škole. V rámci svojich možností poskytuje škole materiálnu, organizačnú a personálnu pomoc pri práci so žiakmi.

Činnosť RZ sa riadi schválenými stanovami (štatútom), odporučeniami SR RZ a ustanoveniami príslušných zákonov, ak sa dotýkajú činnosti RZ. Rešpektuje požiadavky vedenia školy dotýkajúce sa spolupráce školy s rodičmi.

Výkonný výbor v  šk. roku 2021/2022

1. HARAKAĽOVÁ Štefánia, Ing. - štatutárny zástupca, predseda RZ

2. BALOGOVÁ Zuzana, Mgr. - hospodárka RZ

3. NACKOVÁ Jana, Bc. - tajomníčka RZ

Revízna komisia

1. NACKOVÁ Jana, Bc.

2. ŠČERBA Štefan, Ing.

Rodičovská rada

1.A   VATAHOVÁ Ivana

2.A   HETEŠOVÁ Gabriela

3.A   BALOGOVÁS Zuzana, Mgr.

4.A   SEDLÁČKOVÁ Zuzana

5.A   ĽUBIŠČÁKOVÁ Michaela

6.A   HARAKAĽOVÁ Štefánia, Ing.

7.A   MAŽERIKOVÁ Eva, Mgr.

8.A   ŠČERBA Štefan, Ing.

9.A   NACKOVÁ  Jana, Bc.